Avaldatud: juuli 5, 2024

Saavuta püsivalt tervislik elustiil MotFitiga – liitu juba täna!

MotFit

Jaga Facebookis

Kas tunned, et elustiil on kontrolli alt väljas? Augustis stardib MotFit online programm, mis on esimene omalaadne tervikliku lähenemisega koolitus Eestis. Selle fookuses ei ole ainult treening ja toitumine, vaid koolitus hõlmab kõiki tervisliku elu aspekte: uni, taastumine, stressi maandamine, tagasilöökidega toimetulek, motivatsiooni hoidmine jne. Lühikeste ja praktiliste videote kaudu saab asjatundjatelt selged ja lihtsad juhised oma elukvaliteedi jätkusuutlikuks parandamiseks. Materjalid on koostatud nii, et sa ei pea kulutama täiendavalt aega internetis surfamisele – kõik vajalik on mugavalt ühes kohas.

Eesti fitnessturul pakutakse mitmeid treening- ja toitumiskavasid, kuid enamik neist keskendub kiirelt nähtavatele tulemustele. Seejuures jääb tagaplaanile psühholoogilise heaolu roll, mis on oluline selleks, et tulemused püsiks. „Minu senine kogemus treenerina näitab, et inimeste põhiteadmised kestlike muutuste saavutamisest on pigem napid. „Vähem süüa ja rohkem treenida“ lähenemine on pikas plaanis lühinägelik. Kui vaimsele heaolule tähelepanu ei pööra, oled tagasi samas punktis, kust alustasid. Kuna inimene on tervik, on tähtis mõista üldpilti, mis toetaks tasakaalukat elustiili muutust ja tagaks püsiva edu,“ selgitas MotFiti asutaja, treener ja endine kaitseväelane Toomas Karting.

MotFit online koolitus on neljanädalane programm, mis annab osalejatele põhjaliku ülevaate tervisliku eluviisi baastõdedest. Õppeprogramm pakub paindlikkust ja põhineb järelvaadatavatel veebiloengutel, võimaldades osaleda oma tempos, ajast ja asukohast sõltumata. Hõlmatud on järgmised fookusteemad:

  • Motivatsioon ja eesmärgid:sh realistlike ambitsioonide seadmine, distsipliini ja järjepidevuse hoidmine, tagasilöökide seljatamine.
  • Tervise hoidmine ja vaimne tasakaal: sh tervislik treening, haigustega toimetulek, spordivigastuste ennetamine, rasedus, ületreening, psühholoogiline heaolu, stressi mõju ainevahetusele.
  • Toitumine ja energia: sh tasakaalustatud toitumine, optimaalne kehakoostis, dieedilõksud, praktilised soovitused ja retseptid.
  • Liikumine ja jõutreening: sh jõusaali ABC, ohutu lihastreening, anatoomia eripärad ja mõjud harjutuste sooritamisel, treeningkavad, taastumise olulisus.

„Paljud otsivad kiireid tulemusi, kuid need pole pikas perspektiivis jätkusuutlikud. Meie keskendume sellele, et inimene suudaks järk-järgult ja teadlikult oma elus muudatusi teha ning pakume selle teekonna toetuseks terviklikku lähenemist,“ kirjeldas Karting. Tema sõnul on kaks mõttetut päeva aastas: eile ja homme. „Tähtis on alustada täna ja kohe, isegi kui teha esialgu vaid väikesi samme – suurendada liikumisaktiivsust, korrastada toitumist, leida parem tasakaal töö- ja eraelu vahel,“ lisas ta.

Lisaks arvukatele videoloengutele saab iga koolitusel osaleja FB tugigrupile ja kogukonnale, MotFit uudisirjadele ja kolme kuu jooksul kodulehe Premium-sisule. Igal nädalal toimub otseülekandena hiljem järelvaadatav 1,5-tunnine veebiseminar, kus jagatakse osalejatele praktilisi nõuandeid ja vastatakse tekkinud küsimustele. Soovi korral saavad kõik osalejad ka ühe personaalse videokõne MotFit treeneriga. Koolituse edukas läbimine tagab võimaluse jätkata MotFit Expert tasemel, mis pakub veelgi põhjalikumat juhendamist ja individuaalsemat tuge tervisliku eluviisi hoidmisel.

Kui oled veel augustis puhkusel ja ei tea, kas jõuad koolitusel osaleda, ära muretse! Koolitusel saad osaleda asukohast ja ajast sõltumata ning kõik koolitusmaterjalid, sealhulgas veebiseminarid, on järelvaadatavad 30 päeva pärast koolituse lõppu. Saad startida uusaastalubaduste täitmisega ka septembrist!

Artikkel ilmus Delfi Tervis Pluss portaalis 02.07.2024, 09:13

cropped-MotFit-Logo.png
MotFit Premium